Pasiruošti vestuvėms lengvai? Misija įmanoma! 10 praktiškų patarimų.

Daugeliui jaunavedžių, o dar dažniau – nuotakų, vestuvių planavimas tampa sunkiu galvos skausmu. Idėjos generavimas, šventės vietos pasirinkimas, vestuvių žiedų įsigijimas, suknelės ir kitų drabužių išsirinkimas, svečių, o svarbiausia, piršlių pakvietimas, bažnyčios ir šventės vietos dekoras, linksmiausių muzikantų radimas, šukuosenos meistro bei makiažo specialistės pasirinkimas ir dar daug kitų, ne visuomet malonių rūpesčių gali aptemdyti Jūsų itin svarbią gyvenimo šventę. Kad taip nenutiktų, o gražiausia bendros pradžios diena taptų tikrai maloni prisiminti, svarbiausia – atsipalaiduokite! O tada – pradėkite planuoti. Čia Jums pateikiame 10 konkrečių patarimų, kad Jūsų vestuvių diena būtų ypatinga!

 1. Pradėkite planuoti Jūsų vestuves likus bent 9 mėnesiams iki numatytos šventės datos. Jei liko mažiau laiko, pasiimkite popieriaus lapą ir tiesiog pradėkite! Pasirašykite planą, susižymėkite telefonų numerius. O jei visam šitam neturite noro, skambinkite vestuvių planuotojui.
 2. Pasirinkite šventės idėją – ne idėją “pritempinėkite” prie veiklos, o tai, ką mėgstate, paverskite šventės idėja. Jei mėgstate rožes, tegul kvietimuose puikuojasi rožių motyvai, bažnyčią ir šventės vietą puošia rožės. Jei jaunoji negali atsispirti vyšnioms, tegul ir skanėstus puošia vyšnios, o gal ir šventės laiką rinkitės vyšnių žydėjimo metu, o gal kaip tik tuomet, kai pasirinktoje sodyboje, jau bus prisirpusios šios uogos!
 3. Išsirinkite šventės vietas. Jei norite modernių vestuvių ar dėl patogumo norite švęsti mieste – rinkitės kavinę ar restoraną, kuriame tilptų Jūsų planuojamas svečių skaičius. Jei norite su bičiuliais pašėlti ir antrąją dieną, ieškokite sodybos užmiestyje, su miegamaisiais kambariais ir papildomomis paslaugomis (pirtimi, kubilu ar net valtimis). Jei tuoksitės ir bažnyčioje ir civilinės metrikacijos skyriuje, rekomenduojame ne masinių tuoktuvių vietomis tapusias populiariąsias šventoves, o jaukias mažesnių miestelių bažnytėles, kur, dažnai dirba nuoširdūs ir tikrai dvasingi kunigai. Jų vedama ceremonija bus įsimintina ir brangi ne tik Jums, bet ir Jūsų vestuvių svečiams.
 4. Muziką šventei rinkitės pagal tai, ką mėgstate patys. Jei vestuvių vakarą norite gerai pašėlti pagal lietuviškos estrados ritmus, o svečių būryje bus ir jaunų, ir vyresnių svečių, ieškokite muzikantų, kurie gros lietuvišką muziką. Jei norite, kad muzika tiesiog skambėtų fone – ieškokite dj‘ėjaus.
  Taip pat nepamirškite susitarti, ar Jums reikės, kad muzikantai padėtų piršliams vesti vakarą, o gal to visai nereikės, nes Jūs samdysite šventės vedėją.
 5. Pagal darbų pavyzdžius, susiraskite fotografus, filmuotojus (operatorius), sutarkite dėl smulkmenų. Jei fotografai sako, jog tik „gaudo“ kadrus ir visai „nestato“ nuotraukų, o Jūs žinote, kad, į civilinės metrikacijos vietą Jūsų ateis pasveikinti daug Jums brangių žmonių, juk tikrai norėsite prisiminimui nuotraukos su jais visais. Įsitikinkite, kad tą vieną nuotrauką jie būtinai „sustatys“. O jei ne, rinkitės tokius, su kuriais pavyks sutarti dėl visų Jūsų pageidavimų.
 6. Šventės transportas taip pat svarbus. Kai nuspręsite, ar norite važiuoti su visu pulku kartu, o gal dar ir keletu bičiulių, kurie ateis pasveikinti, ieškokite tokios transporto priemonės, kur tilptų jie visi. Jei norėtumėte išskirtinumo ir su savo išrinktuoju važiuoti tik dviese, galite rinktis prabangesnį retro automobilį, kurį Jūsų vestuvėms papuoš natūraliomis gėlėmis. O gal esate ekstremalumą mėgstanti moteris ir ketinate į santuokos vietą atšvilpti motociklu? Pirmyn! Tik pagalvokite, ar šukuosena išlaikys šalmo svorį 😉 bei pasirūpinkite ir susiderinkite, kaip ir kur vyks pulkas. Tai gali būti keli vienos markės ar spalvos automobiliai, arba, gal piršlys ar pabrolys sutiks vairuoti patys asmeninius automobilius.
 7. Vienas pagrindinių šventės atributų – vestuviniai žiedai. Pirmiausiai, nuspręskite, ar norite dėvėti įprastus klasikinius, ar mielesni būtų įmantresni žiedai. Juk puošitės jais visą savo gyvenimą. Jei apėjote visas juvelyrikos parduotuves ir neradote sau patinkančių žiedų – pagalvokite, galbūt tėvai ar seneliai turi nenaudojamo aukso ar platinos dirbinių, kurie galėtų virsti Jūsų vestuvių žiedais. Tuomet tereikia susirasti patinkantį juvelyrą, papasakoti jam, kaip įsivaizduojate šį papuošalą ir susitarti su juo dėl kainos. Neretai juvelyrų gaminami vestuvių žiedai kainuoja tiek pat, kiek kainuotų įmantresnis masinės gamybos papuošalas. Ir dar. Po daugelio metų, kai apie savo vestuves galėsite pasakoti vaikaičiams ar provaikaičiams, malonu bus savo šventę prisiminti, jei žiedų vidinėje pusėje išgraviruosite vienas kito inicialus ir vestuvių datą.
 8. Nepamirškite pasirūpinti savimi. Juk norite tokią dieną atrodyti nepriekaištingai! Pirmiausiai – išsirinkite suknelę. Ją galite nuomotis, siųtis pas siuvėją, pirkti jau kartą dėvėtą internete, o jei norite gerokai sutaupyti, bet mėgstate rizikuoti – galite net siųstis iš Kinijos! Nors pastarojo veiksmo daryti nepatariame. Jei negalėsite pasirinkti suknelės pačiupinėjant, kokybei nepasiteisinus, teks labai nusivilti. O pinigai bus išleisti. Juk ne veltui sakoma, jog “šykštus moka du kartus”.
 9. Taip pat privalomas atributas Jūsų vestuvėms – tobulas makiažas. Susiraskite ne būtinai brangų, tačiau kokybišką šventinį makiažą atliekančią meistrę. Ir būtinai išbandykite, ar jos naudojamos priemonės nesukels alergijos. Bandomąjį makiažą rekomenduojame išbandyti bent pries 2 savaites, kad pasireiškus alerginei reakcijai, oda turėtų laiko nusiraminti, o Jūs – pasirinkti kitas, galbūt natūralias priemones.
 10. Šukuosena – taip pat ypatingai svarbus elementas! Ją rinkitės pagal keletą kriterijų. Jei ketinate daug šokti – ji turi būti tvirta. Jei vestuvės truks dvi dienas, apgalvokite, ar atsikėlus ryte, Jums nereikės gaišti daug laiko jos tvarkymui. Pasitarkite su savo stiliste. O jei tokios neturite, būtinai atlikite bandomąjį plaukų šukavimą.

Gražios Jums šventės! Daugelį paslaugų taip pat galite rinktis iš mūsų puslapyje besiskelbiančių profesionalų, pasirengusių kurti būtent Jūsų vestuvėms!

You may also like

0 comments

By